Запитання по хутру

Які існують методи хімчистки хутряних виробів?  На сьогоднішній момент є два способи: чистка органічним розчинником (перхлоретиленом або гідрокарбоном) і відкатка в спеціальних очищувальних гранулах або тирсі.
Дорогий розчинник гідрокарбон дозволяє делікатно чистити шубу, але майже марний при сильному забрудненні хутра та, особливо, підкладки.

 Тому він дуже поширений на Заході і майже не застосовується у нас. Зазвичай хімчистки працюють на перхлоретілене. Він відмінно видаляє забруднення, а також дозволяє використовувати після чищення прасувальну машину, за допомогою якої на волосся наносять спеціальні склади, що додають хутрі шовковистість і блиск. (Після чищення гідрокарбоном така операція категорично заборонена через залишкові зажірення волосу). Раніше застосовувався ще розчинник – фреон, зараз не використовується з екологічних і економічних міркувань.

Поверхневе очищення в спеціальних відкатних барабанах в даний час на підприємствах хімчистки не використовується з кількох причин: економічна недоцільність, відсутність обладнання і кваліфікованих кадрів. Відкатні барабани залишилися практично тільки на хутряних виробництвах.

“Народні” засоби чищення: крохмаль, бензин, оцет, спирт і т.п. не дозволяють ефективно чистити хутро в домашніх умовах.

Хутряний виріб чистіть навесні.
У цьому випадку хімчистка “вбиває двох зайців”:
видаляє бруд і здійснює профілактику проти молі і жука-шкіроїда (у весняно-літній період відбувається активізація личинок цих комах-шкідників).

Порада технолога

Скільки хімчисток “витримує” шуба?

При правильних режимах хімчистки, низьких температурах перхлоретілена, хутряний виріб можна чистити до шести разів.

Які забруднення найбільш характерні для хутряного виробу?

Найчастіше зустрічаються ситуації, коли людина на себе що-небудь виливає. Перше місце в цьому списку займає рослинна олія. Далі йдуть напої, харчові продукти, машинні масла. Причому навіть нешкідливі для хутра рідини, наприклад, горілка, залишають розводи на підкладці, які дуже важко вивести.

Взагалі, чистка підкладки, особливо натуральної, доставляє велику кількість проблем.
До речі, плями від духів з підкладки видалити неможливо.

Серйозну проблему представляють собою сліди на комірі від крем-пудри, що представляє собою суміш жирів і пігменту. Відбувається закріплення цього пігменту на хутрі, особливо на світлому, і відчистити наслідки вже нереально.

І найпошириніший зимовий – хлорістий кальцій на наших дорогах!

Чи можна “врятувати” шубу, намоклі в “анти-ожеледі”?

Простіше працювати з ситуацією одноразового намокання в цій солі. Найскладніше, коли довгий час виріб неодноразово піддавався агресивному впливу протягом сезону, а то й кількох, до стану, коли поділ шуби буквально скручувався в трубку.

Можна нанести на уражену ділянку жирову емульсію і залишити на деякий час. Приблизно в 50% випадків це допомагає. З довгих дублянок сіль добре видаляється з допомогою аква-чистки, але шуба, почищена за такою технологією, “сяде” приблизно на пів-розміру.

Рішення залежить від кожного конкретного випадку і, швидше за все, доведеться чимось пожертвувати.

Які потенційні проблеми з хімчисткою шуби можна прогнозувати ще на рівні купівлі вироби?

Можна поділити їх на кілька груп.
Перша – проблеми, зумовлені видом хутра.
Вироби з песця та нутрії характерні дуже низькою міцністю на розрив кожевой тканини.
Вироби з каракуля і каракульчі сильно “сідають”.
Білі хутра жовтіють, і, хоча існують хімічні препарати, які повертають білизну, вони призначені, в першу чергу, для хутряних виробок.

Друга – проблеми, зумовлені дизайном виробу. Дуже складно чистити “дублянки” з дорогих хутр – норки, соболя. Комбіновані вироби з штучної замшею можна чистити тільки гідрокарбоном, в перхлоретілене штучна замша сильно деформується, та деталі з неї вимагають заміни.
Третя група – проблеми якості вичинки і пошиття. Виріб, забарвлене неякісним барвником, може втратити колір. Перетягнуті шкурки “сідають”. Але основна проблема – дешева фурнітура: ослаблені кліпси в процесі хімчистки розстібаються, відкритий гачок потрапляє в клітинку барабана і при русі виривається “з м’ясом”.

Раз на тиждень, акуратно, намагаючись не дряпати шкіряну тканину, розчісуйте шубу м’якою колковой щіткою для кішок, яку можна придбати в будь-якому зоомагазині.
Це відмінне профілактичного засобу проти забруднення.

Порада технолога

Як вибрати хімчистку для хутра?

Підприємство хімчистки , позиціонується як “спеціалізована хутряна”, має надавати три послуги: власне чистку, ремонт хутряних виробів та їх зберігання.

Ще однією ознакою спеціалізованої хімчистки є наявність прасувальної машини для хутра. Наявність такого дорогого устаткування говорить про те, що на підприємстві чистять велику кількість хутряних виробів і надають великого значення естетичному вигляду результату роботи. Так що “невинні” питання про ремонт та прасувальної машині можуть різко звузити коло ваших пошуків.

Послуги з чищення хутра високого рівня надають деякі російські фабрики, що спеціалізуються на пошитті хутряних виробів. Для них ремонт та чищення є супутнім сервісом, сильно не пов’язаним із собівартістю. Тому, найчастіше, там використовуються найдорожчі хімічні препарати і працюють хороші фахівці хутряного справи. Але, природно, в першу чергу ці фабрики обслуговують вироби своєї марки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Top