Як прибрати квартиру маючи дві ліві руки

Як прибрати квартиру маючи дві ліві руки
План по швидкоприбиранню квартири (чоловіча версія)

Прибирання квартири, якщо це, звичайно, не твій спосіб боротьби з осінньою депресією, може стати для тебе справжнім покаранням, яке триватиме якщо й не вічно, то більшу частину твого дня точно.

Маємо занадто великий ризик не охопити всю повноту цієї теми в одному матеріалі, тож розіб’ємо його на дві частини.
Першу присвятимо чоловікам і швидкісному прибиранню (погодься, адже ретельне протирання малопомітних плям на склі відноситься до переваг сильної статі), а в наступному звернемо увагу на “генеральний” варіант цієї процедури вже у виконанні жінок.

Зазвичай безлад в квартирі створюють усі його мешканці включаючи барбусів і неонов в твоєму акваріумі. Але ми присвячуємо цю статтю тобі, адже саме ти сьогодні виявився крайнім зі шваброю в руках.

Усі, починаючи з доморощених інтернет-експертів і закінчуючи професійними прибиральницями – стверджують, що прибрати вдома можна і за 10 хвилин, з радістю виставляючи скупі поради з нормативами в 3 хвилини на миття шістьох вікон …

Це все можливо тільки якщо ти чебурашка і живеш в коробці з-під апельсинів, в іншому випадку – прибирання квартири досить тривала процедура. Але якщо все робити правильно, то процес (звісно, приємніше він не стане), можна буде завершити за досить короткий час і цілком задовільнитися результатом.

Сьогодні мова не піде про те, як віддерти твою житлоплощу після капітального ремонту.

Ми тільки в більш ніж легкій формі опишемо, що потрібно робити, коли до часу “Ч” залишилося від сили півгодини … а навколо тебе, крім «тєлєка», на своєму місці не стоїть / не лежить – нічого (хоча, якщо зізнатися, то і «тєлєк» – зовсім не на своєму місці).

Почнемо з головного – мотивація на прибирання.

Вона, звичайно, необхідна, але ми не станемо вчити тебе методам її пошуку, тим більше що часу у нас і так немає. Отож мотивацією тобі відмінно послужать: гори немитого посуду, розкидані по квартирі аксесуари одягу або навіть дзвінок подруги, яка раптово вирішила відвідати тебе.

Отже «гість на порозі», а ти ще в бігудях …

Стартуємо з кухні.

Тут безлад видніше найбільше… і на відміну від шкарпеток, тарілку швиденько і непомітно закинути на шафу не вийде.

Якщо є посудомийна машина – це наша рятівниця від злих і прискіпливих поглядів.
Незважаючи на заявлені технічні характеристики виробника, при бажанні господаря, вона може вмістити в себе набагато більший обсяг посуду ніж вони припускали.
А якщо не відразу включати її в робочий режим, вона здатна сховати в собі багато інших речей, зовсім не схожих на посуд, але на даний момент які так недоречно «валяються» на самому видному місці.
Для тих, в кого такого девайса в наявності немає – посуд необхідно вимити по-справжньому і акуратно укласти на сушку.

Далі справа за плитою.

Якщо у твоєму генеалогічному древі немає чувака з ім’ям містер Пропер тут доведеться напружитися.
Звичайно віддирання всіляких плям із поверхні, які самі по собі вже перетворилися в історію твоїх трапез, це не найприємніше заняття, але при використанні допоміжної хімії, досить недовге.
Якщо в тебе плита склокерамічна, ти звичайно в курсі щодо плям, які , незважаючи на твої зусилля відтерти їх, ніяк не хочуть покидати її поверхню. Так от: вони легко видаляються спреєм для миття вікон. Це не зовсім логічно, але “працює”.

Чисті раковина і плита – це вже 50% всього “ургентного” прибирання, яке повинно проводитися на кухні.
Стіл можна начисто витерти, а в тяжких випадках накрити скатертиною (якщо звичайно це підходить до інтер’єру).
Для завершального штриха залишилося пройтися вологою ганчіркою по підлозі і вуаля: “Кухня готова!”.


Перейдемо до кімнати.

Оцінивши фронт роботи, необхідно обов’язково враховувати, що стопка річної підписки журналу «Maxim» біля ліжка, яка хаотично підморгує всім навколо дівчатами з обкладинок, може для тебе і норма, але для тих, хто раптово нагряне – здасться верхом «неподобства».

Тому зараз велика коробка була б як ніколи доречі.

В неї ми зберемо всі дрібниці: включаючи ручки, (чиїсь) шпильки і все інше що ти зазвичай вважаєш лежачими “тіпа по фен-шую”.
Через кілька хвилин ти сам переконаєшся наскільки дрібниці впливають на загальний зовнішній вигляд.
Тепер коробку прибери геть з очей (тільки не у вікно! За шпильками можливо ще хтось повернеться!).

Часу залишається не так багато, так що пилосос – відмінне рішення, яке нескладними рухами не просто позбавить твій килим, деякого втомленого вигляду, але і (якщо ти раптом вирішиш провести деякий час з гостею на підлозі) буде набагато приємніше. Оскільки зазвичай дівчата втрачають нитку ваших натяків після того, якщо знайдуть якусь подобу волосини, ні за кольором і швидше за все і ні за довжиною зовсім не схожі ні на твої ні на її власні.

До слова сказати, що волосся і шерсть з килимової поверхні легко можна видалити гумовим скребком для чищення вікон (хоча забудь! Звідки в нас на це час і звідки в нас цей, як його? Скребок!).

Залишилося витерти пил.

Для цього підійде навіть волога серветка. Нею швиденько пройдемося по меблях, дзеркальних поверхнях і всьому тому, на чому можна в даний момент пальцем намалювати “зиґзаґ” (наприклад чорний рояль).

Санвузол

Фінішною прямою для прибирання та абсолютно важливою частиною квартири, де все ж таки доведеться ще навести порядок – це ванна кімната і туалет.
І зовсім не тому, що зустріти гостей в гумових рукавичках і з вантузом – це комільфо, а тому, що саме ванна і туалет в квартирі – це як годинник і взуття в твоєму гардеробі (хоча будемо сподіватися, що раптовий прихід гостей безпосередньо не пов’язаний саме з цими приміщеннями).

Унітаз … Та, знаю я! Сам не раз отримував наряди поза чергою і не завжди по харчоблоку. Але блищати він повинен!
Розкриваємо невелику хитрість: швидко і по-модному очистити унітаз можна за допомогою “кока-коли”! Вигляд звичайно не для слабонервових, але це компенсує прекрасно сяюча кераміка в результаті.
Блискучі поверхні, які в магазині виглядали ідеальними, в побутових умовах, за допомогою бризок і відсутністю твоєї уваги, швидко покриваються «потворними» плямами, які відтерти звичайною ганчіркою, навіть із застосуванням біцепсів, дуже важко.
Від рутинної роботи з пошуку свого відображення в крані умивальника нам допоможе звичайний лимон, тим більше що в цей час вони зовсім не дефіцит.
Розріж лимон на дві половинки і внутрішньою стороною протри колись блискучі поверхні. І ось, всього за пару рухів радісні «зайчики» застрибають по стінах ванної кімнати.

Майже закінчили.

Тепер про раковину або саму ванну. Це тільки на перший погляд здається таким безнадійним, але і тут ми так само застосуємо відмінне побутове рішення.

І не треба дзвонити мамі!
Адже якщо розкидати харчову соду по поверхні і побризкати поверху білим оцтом, через кілька махів ванну можна буде продати через OLX як нову.

Власне все.

Залишається тільки переодягнутися в смокінг, не в халаті ж гостей зустрічати 😉

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Top